اهمیت ups در مرکز داده

انواع UPS های APC

اهمیت UPS در مرکز داده

 

اهمیت UPS درمرکز داده. قبل از هر چیز پیشنهاد می شود ابتدا مقاله مراکز داده  که در رابطه با مراکز داده توضیح داده است را مطالعه کنید. اگرچه تجهیزات آی تی همیشه به انرژی الکتریکی نیاز داشته است. امروزه روش استفاده از سیستم های آی تی مشکلات جدید مربوط به برق را ایجاد کرده است. که بیش از 30 سال پیش هنگام بسط دادن قوانین مربوط به برق مرکز داده های جدید. پیش بینی نشده بود.

پنج مورد از الزامات مهم و اساسی تعیین شده است که به مشکلات سیستم های برق امروزی اشاره دارد:

1- سیستم ماژولار که به راحتی ارتقاء یافته و با تغییر الزامات برق تطبیق پیدا می کند.

پیش بینی الزامات سیستم مشکل است و بیشتر سیستم ها بسیار بزرگ تر از اندازه خود طراحی شده اند. تحقیقات نشان می دهد امروزه کمتر از 50% از ظرفیت زیرساخت مرکز داده های معمولی مورد استفاد قرار می گیرد. بعلاوه. پیش بینی الزامات برق نشان می دهد که تراکم نیرو در حال افزایش و غیر قابل پیش بینی است. با این وجود مرکز دادههای جدید باید تا 10 سال پاسخگوی این نیاز باشند.

2- سولوشن از پیش طراحی شده استاندارد برق که برنامه ریزی و مهندسی مشتری را به منظور افزایش سرعت نصب تسهیل یا حذف می کند.

این برنامه ریزی و مهندسی خاص شامل سیستم های سنتی برق است که 12-6 ماه طول می کشد و در مقایسه با افق برنامه ریزی بیشتر سازمان ها بسیار طولانی است. مهندسی این سیستم ها وقت گیر. پر هزینه و منبع اصلی مشکلات مربوط به کیفیت پایین می باشد. همچنین توسعه یا تعدیل و تغییر در نصب را بسیار مشکل می سازد.

3- سیستم برق با مشخصات آزمون خطا و کاهش خطای سینگل پوینت (Single Point)که قابلیت دسترسی سیستم را ارتقاء می دهد.

طبق تحقیقات آکادمی Uptime، 40% از کل Down Time مرکز داده ها به دلیل خطای انسانی است. بعلاوه.سیستم های سنتی UPS به علت قطعی زیاد مدار که همچون خطای Single Point می باشد. دور از جریان شدید بار آی تی نصب می شود.

4- سیستم مدیریت که برق را در رک ها و خروجی ها (پریزها) بازبینی و کنترل می کند.

نوسانات پویای برق میان سرورها و تغییرات مداوم و تنظیم بار در رک. علت اضافه بارهای غیرقابل پیش بینی و در نتیجه گرمای بیش از حد رک ها می باشد. چنانچه تراکم برق در هر رک بطور مداوم افزایش یابد. مشکلات را بیشتر خواهد کرد.

5- سیستم برق به همراه مدل های استاندارد شده، قابل تبادل گرما و قابل سرویس دهی به کاربر که Mean Time بازیابی را کاهش می دهد.

در سیستم های سنتی. قطعات یدکی به آسانی در دسترس قرار نمی گیرند. بنابراین موجی از تشخیص خرابی و تعمیرات به سمت قطعات هجوم می آورد. این سیستم ها گاه آنقدر پیچیده هستند .که تکنسین های خدماتی و کارمندان بخش نگهداری اجرا و نگهداری سیستم دچار اشتباه شده .و میزان بار را کاهش می دهند.

اهمیت UPS در مرکز داده.

برای رفع چالش های نصب سیستم انتقالی برق. لازم است تغییراتی در طراحی های اخیر صورت گیرد. این تغییرات باید هم در نوع تکنولوژی و هم در طراحی تجهیزات الکتریکی و چگونگی تعیین و تخصیص برق در مرکز داده صورت پذیرد. هماهنگی اجزای سیستم برق باید از شیوه فعلی طراحی سیستم های منحصر به فرد به سمت سولوشن های پیش مهندسی و حتی پیش تولید حرکت کند.